Dvadeset i četiri finalna okršaja na Adi Ciganliji

U sredu, 2. maja 2018, na Regatnoj stazi na Savskom jezeru održana Prva regata Kupa Srbije – Otvoreno prvenstvo Beograda. – Kadeti Partizana poveli u trci za ovogodišnjeg ukupnog pobednika Kupa Srbije

Prva Regata Kupa Srbije – Otvoreno prvenstvo Beograda održana je u sredu, 2. maja 2018, na Regatnoj stazi na Savskom jezeru uz učešće 128 posada iz 14 klubova. Na „meniju“ su se našli skif, dubl skul, dvojac, četverac skul, četverac, četverac sa kormilarom i osmerac, a takmičenje je bilo u svim uzrasnim kategorijama – pionirskoj, kadetskoj, juniorskoj, seniorskoj i veteranskoj. Kada se podvukla crta najuspešniji klub u ukupnom plasmanu bio je Partizan sa skorom od 8.5 zlatnih, 2.5 srebrnih i 6 bronzanih odličja. Sa 5 zlata i 4 srebra Smederevo je zauzelo drugo mesto, dok je Crvena zvezda bila treća s 3.5 zlata, 3 srebra i 2.5 bronze. Pored ova tri kluba medalje na Adi Ciganilji osvojili su i Danubius 1885 (2 zlata – 5 srebra – / bronzi), Sava (2 – 3.25 – /), Palić (1 – 2 – /), Grafičar (0.5 – 4 – 1.5), Liman (0.25 – / – /), Jovan Nikolić – samostalna prijava (0.25 – / – /), Galeb (/ – 2 – 4), Čurug (/ – 1 – 1), Srebrno jezero (/ – 0.25 – /), Jedrina – Višegrad (/ – / – 1).

Zlatne medalje su osvojili Vuk Mladenović i Aleksandar Izda iz Partizana u dubl skulu za seniore (rezultata u finalu 7:18.13), Ognjen Blagojević, Filip Petrović, Luka Stojanović i Dimitrije Sečuljski iz Save u četvercu za seniore (7:56.87), Nataša Zarić iz Crvene zvezde i Milica Vodogaz iz Grafičara u dubl skulu za seniorke (9:29.76), Lazar Ristić i Marko Torbica iz Smedereva u dvojcu za juniore (7:37.77), Dušan Stefanović, Rastko Ratajac, Ivan Katić i Nikola Lazov iz Danubiusa 1885 u četverac skulu za juniore (7:20.43), Veljko Matić, Pavle Lijeskić, Nikola Lončar i Kosta Petković iz Partizana u četvercu za juniore (7:31.79), Aleksandra Dinčić i Anđela Nišević iz Partizana u dubl skulu za juniorke (8:36.90), Miroslav Jovanović iz Smedereva u skifu za kadete (8:48.90), Petar Šavrljuga i Aleksandar Grbić iz Crvene zvezde u dubl skulu za kadete (7:43.46), Andrija Jevtić i Nikola Soldatović iz Smedereva u dvojcu za kadete (7:56.24), Tihomir Vlajić, Miloš Pavlović, Dušan Cvetković iz Partizana i Jovan Nikolić (individualna prijava) u četverac skulu za kadete (7:32.89), Vuk Marković, Nikola Soldatović, Andrija Jevtić i Miroslav Jovanović iz Smedereva u četvercu za kadete (7:33.68), Mihailo Božinović, Andrej Dašić, Tadej Ilić, Petar Simeonović, Dušan Belić, Bojo Bojović, Aleksandar Kuzmanović, Strahinja Janković i kormilar Leo Klarić iz Partizana u osmercu za kadete (7:54.38), Maša Bugarski iz Partizana u skifu za kadetkinje (10.10.02), Lena Tatić i Teodora Nikolić iz Danubiusa 1885 u dubl skulu za kadetkinje (9:38.07), Natalija Penev, Vanja Bogdanović i Jana Kojadinović, Milica Joksimović iz Partizana u četverac skulu za kadetkinje (8:52.96), Strahinja Pavišić iz Partizana u skifu za pionire (4:17.65), Đorđe Ilić i Vaslije Bojnić iz Save u dubl skulu za pionire (3:59.08), Nemanja Graovac, Predrag Cvetković, Petar Bojović i Nikola Ljuna iz Crvene zvezde u četverac skulu za pionire (3:47.77), Aleksa Vidmar iz Limana i Nikola Savić, Mihailo Žarković, Mateja Janić i kormilar Leo Klarić iz Partizana u četvercu sa kormilarom za pionire (4:20.11), Zsofia B. Varga iz Palića u skifu za pionirke (5:36.66), Maja Mišljenović i Nina Vizi iz Crvene zvezde u dubl skulu za pionirke (4:24.44) i Teodora Stevanovska, Milica Mladenović, Milka Zdjelar i Maša Vasić iz Smedereva u četverac skulu za pionirke (4:19.12). Održana je i zajednička trka veterana i veteranki u skifu, a ukupno najbolji rezultat, uključujući sve kategorije, postigao je Petar Ivačić iz Partizana (4:14.35).

Od ove godine u kadestkoj konkurenciji uvedeno je bodovanje rezultata sa Kupa Srbije, a posle prve regate najviše bodova ima Partizan (30.75). Nakon još tri regate (Beograd 12-13. maj, Palić – 9. jun i Palić 1. septembar) zbroji će se bodovi, a ukupni pobednik Kupa Srbije dobiće pehar.

 

Skor medalja na Prvoj regati Kupa Srbije – Otvorenom prvenstvu Beograda

Klub

Zlato

Srebro

Bronza

Ukupno

Partizan

8.5

2.5

6

16

Smederevo

5

/

4

9

Crvena zvezda

3.5

3

2.5

9

Danubius 1885

2

5

/

7

Sava

2

3.25

/

5.25

Palić

1

2

/

3

Grafičar

0.5

4

1.5

6

Liman

0.25

/

/

0.25

Jovan Nikolić

0.25

/

/

0.25

Galeb

/

2

4

6

Čurug

/

1

1

2

Srebrno jezero

/

0.25

/

0.25

Jedrina (Višegrad)

/

/

1

1

Kompletne rezultata Prve regate Kupa Srbije – Otvorenog prvenstva Beograda možete preuzeti OVDE

Rang listu Kupa Srbije nakon prve regate možete preuzeti OVDE