Vasiću i Beđiku zlato u dvojcu bez kormilara, Marjanoviću srebro u skifu

Prvog dana 34. internacionalne regate Croatia Open naši reprezentativci osvojili dva odličja

U subotu, 8. aprila 2017, održan je prvi dan 34. internacionalne regate „Croatia Open“ na kojoj boje Srbije brane četvorica veslača. Na Regatnoj stazi na Jarunu u Zagrebu u dve konkurencije su izlivena odličja. Dvojac bez kormilara Miloš Vasić, Nenad Beđik trijumfovao je u finalu s rezultatom 6:27.45 i tako stigao do zlata. U seniorskom skifu Marko Marjanović je osvojio srebrnu medalju. Naš skifista je u finalu izveslao rezultat 6:54.50, koji je bio nešto manje od dve sekunde slabiji od hrvatskog reprezentativca Martina Sinkovića, osvajača zlata. Prethodno, Marjanović je trijumfovao u svojoj grupi kvalifikacija s vremenom 7:36.14. U kategoriji seniora B Andrija Šljukić je s vremenom 7:16.49 osvojio prvo mesto u C finalu. U kvalifikacijama je bio treći s rezultatom 7:50.54. U nedelju, 9. aprila, naše reprezentativce očekuju nove trke u istim disciplinama, a jedina promena u odnosu na subotnji dan biće to da će se Šljukić ogledati u kategoriji seniora A.