Vasić i Beđik prvi u Segedinu

U Segedinu, 30. aprila 2016, održan prvi dan tradicionalne Internacionalne regate Dr. Šimađi Bela

U subotu, 30. aprila 2016, održan je prvi dan tradicionalne Internacionalne regate „Dr. Šimađi Bela“ u Segedinu. Reprezentativni olimpijski dvojac bez kormilara Miloš Vasić, Nenad Beđik, kojem je takmičenje u Mađarskoj poslednja zvanična provera za Evropsko prvenstvo u Brandenburgu od 6. do 8. maja, osvojio je zlato. U finalu naši reprezentativci postigli su vreme 6:39.60. Prethodno su osvojili prvo mesto u svojoj grupi kvalifikacija sa 7:01.53. U istoj konkurenciji seniori B Dušan Slavnić i Uroš Dimitrijević bili su četvrti u finalu s rezultatom 6:54.64 (drugi u svojoj grupi kvalifikacija s 7:00.10), dok su, takođe, mlađi seniori Marko Ristić i Zoran Rajić zauzeli šesto mesto u finalu s vremenom 7:09.84 (treći u svojoj grupi kvalifikacija s 7:14.01).

U istoj disciplini samo u ženskoj seniorskoj konkurenciji Jovana Arsić i Ivana Filipović, koje se pripremaju za Olimpijsku kvalifikacionu regatu u Lucernu krajem maja, osvojile su prvo mesto s vremenom 7:37.87, u trci u kojoj je nastupio i jedan domaći čamac. U senorskom skifu B reprezentativac Aleksandar Beđik ostao je pri ispod crte za odličje. U finalu je bio četvrti s vremenom 7:25.39. Prethodno Beđik je osvojio prvo mesto u svojoj grupi kvalifikacija s rezultatom 07:35,32. Drugog dana na stazi će se naći svi pomenuti veslači i veslačice, s tim što će Slavnić, Dimitrijević, Ristić i Rajić nastupiti u konkurenciji seniorskih četveraca bez kormilara. Pored četiri pomenute posade na regati u Mađarskoj učestovuje još mnogo čamaca iz naše zemlje. Pod posebnom lupom biće nastup juniora i juniorki kojima će ova regata biti prva, od predviđene tri, kriterijumske za sastav državnog tima za Evropsko prvenstvo za juniore u Litvaniji od 9. i 10. jula i Svetsko prvenstvo za juniore u Holandiji od 21. do 28. avgusta.