Jovana Arsić treća u C finalu na Olimpijskim igrama u Tokiju

Naša najbolja veslačica Jovana Arsić osvojila je treće mesto u C finalu ženskog skifa na Olimpijskim igrama, što znači da je takmičenje u Tokiju završila na 15. mestu u konkurenciji 32 takmičarke. Jovana je imala tu nesreću, kao i naš muški dvojac bez kormilara, da je po dolasku u Japan morala da bude dve nedelje u karantinu, bez treninga na vodi, što se i odrazilo na ukupan plasman.

Jovana ArsićJovana Arsić (Foto: Arhiva VSS/Anđela Nišević)

U trku C finala, za plasman od 13. do 18. mesta, Arsićeva je ušla hrabro, povukla je jako i bila je u vođstvu u prvoj polovini ovog okršaja.

Ipak, u nastavku su favorizovane Tacijana Klimovič iz Belorusije i Šveđanka Lovisa Klason uspele da je sustignu i, pojačavši ritam u drugih 1.000 metara, završe trku ispred naše veslačice. Prvo mesto u C finalu (13. na OI) zauzela je Klimovičeva, druga u trci (14. na OI) bila je Klasonova, dok je Jovana bila treća.

Iza nje kroz cilj su prošle veslačice Meksika, Kube i Namibije.