Tri srpska čamca stavila tačku na nastup u Račicama

U subotu popodne muški i ženski dubl skulovi i ženski dvojac veslali C finala svojih disciplina na Svetskom prvenstvu za juniore u Račicama. U nedelju, 12. avgusta, dvojac Todor Stanković, Marko Prodanović i četverac Marko Đuranović, Andrija Simeunović, Pavle Lijeskić, Veljko Matić veslaju u B finalima

Slavko Savić i Boris Dimitrijević s vremenom 6:32.25 zauzeli su treće mesto u C finalu dubl skula na Svetskom prvenstvu za juniore tako da su šampionat u češkim Račicama završili na ukupno 15. mestu. Prvo mesto u okršaju za plasman od 13. do 18. mesta pripalo je čamcu Rusije (6:30.37), druga je bila Velika Britanija (6:31.92), četvrta Slovenija (6:34.88), peta Rumunija (6:37.70), a šesti Zimbabve (6:50.94). U C finalu ženskih dubl skulova Maša Bugarski i Jana Tarabić su sa rezultatom 7:40.54 zauzele šesto mesto. U ovoj trci najbrža je bila posada Hrvatske (7:10.56), drugo mesto je osvojila Litvanija (7:10.96), treće Austrija (7:15.09), četvrto Republika Irska (7:23.79), a peto Poljska (7:30.74). U C finalu ženskih dvojaca naš čamac Minja Vizi, Iva Lazić je s vremenom 7:46.05 izgubio od posade Slovenije (7:43.48) i tako šampionat završio na 14. mestu.

U nedelju, 12. avgusta 2018, svoj nastup na šampionatu u Račicama završavaju dva srpska čamca. Prvo će se na stazi naći dvojac Todor Stanković i Marko Prodanović koji će od 9,42 č veslati sa posadama Holandije, Argentine, Velike Britanije, Belorusije i Turske u B finalu ove discipline,. Dvanaest minuta kasnije okršaj za plasman od sedmog do 12. mesta imaće i četverac Marko Đuranović, Andrija Simeunović, Pavle Lijeskić, Veljko Matić. Njihovi rivali u B finalu biće Hrvatska, Nemačka, SAD, Švajcarska i Španija.

Satnica srpskih čamaca na Svetskom prvenstvu za juniore u Račicama u nedelju, 12. avgusta

B finale – Dvojac Todor Stanković, Marko Prodanović –Holandija, SRBIJA, Argentina, Velika Britanija, Belorusija, Turska – 9,42 č

B finale – Četverac Marko Đuranović, Andrija Simeunović, Pavle Lijeskić, Veljko Matić – SRBIJA, Hrvatska, Nemačka, SAD, Švajcarska, Španija – 9,54 č