Dvojac i četverac u B finalima

Dvojac Todor Stanković, Marko Prodanović i četverac Marko Đuranović, Andrija Simeunović, Pavle Lijeskić, Veljko Matić nisu uspeli da se plasiraju među šest najboljih čamaca na Svetskom prvenstvu za juniore u češkim Račicama pa će se u nedelju, 12. avgusta 2018, boriti za plasman od sedmog do 12. mesta

U subotu, 12. avgusta 2018, dva srpska čamca su nastupila u polufinalima Svetskog prvenstva za juniore u češkim Račicama ali nijedan, na žalost, nije uspeo da se domogne finala. Todor Stanković i Marko Prodanović će se u nedelju od 9,42 č boriti za plasman od sedmog do 12. mesta. Naš dvojac je u prvoj grupi polufinala s vremenom 6:43.36 zauzeo peto mesto i tako otišao u B finale. Prva tri mesta koja su vodila u finale osvojile su posade Južnoafričke Republike (6:37.01), Italije (6:38.27) i Litvanije (6:39.11), dok će Argentina (6:42.02) i Turska (6:56.25), poput našeg čamaca, nastupiti u B finalu. Stanković i Prodanović su posle prvih 500 m bili peti, a sa tim plasmanom su ušli i u drugu polovinu trke. Uprkos velikoj želji do kraja nisu uspeli da se stignu i prestignu čamac Argentine u borbi za četvrto mesto tako da su kroz cilj prošli kao petoplasirani. Iz druge grupe polufinala za finale su se plasirali čamci Hrvatske (6:27.91), Rumunije (6:28.05) i Nemačke (6.32.41), dok su u B finale otišle posade Velike Britanije (6:39.54), Belorusije (6:48.20) i Holandije (6:51.90).

Marko Đuranović, Andrija Simeunović, Pavle Lijeskić, Veljko Matić su u drugoj grupi polufinala četveraca s rezultatom 6:11.63 zauzeli šesto mesto. Iz ove grupe polufinala među šest najboljih ekipa plasirale su se posade Novog Zelanda (5:56.78), Češke (5:57.80) i Rumunije (5:58.95), dok su u B finale, koje je na programu u nedelju od 9:54 č, poput srpskog četverca, otišli i čamci SAD (5:59.36) i Hrvatske (6:07.46). Naš teški četverac je slabo startovao i posle prvih 500 metara bio je na šestom mestu. I na ulasku u drugu “hiljadarku” ostao je na toj poziciji. Ubrzo se probio na peto mesto pretekavši čamac Hrvatske, ali je u samom finišu ponovo pao na šesto mesto i sa tim plasmanom je i prošao kroz cilj. Iz prve grupe polufinala u finale su se plasirale posade Velike Britanije (5:47.73), Italije (5:54.43) i Grčke (5:56.16), dok su Nemačka (5:58.59), Švajcarska (6:04.51) i Španija (6:10.43) otišle u B finale.

Maša Bugarski i Jana Tarabić će u subotu od 17,12 č veslati u C finalu ženskog dubl skula, pošto su u prvoj grupi polufinala C/D s vremenom 7:50.41 bile treće. I muški dubl skul Slavko Savić, Boris Dimitrijević će se boriti za plasman od 13. do 18. mesta. Naš dubl skul je do C finala, koje je na programu u subotu od 17,18 č, stigao trećim mestom u prvoj grupi polufinala C/D koje je osvojio s vremenom 6:43.14. U subotu popodne svoj nastup na šampionatu u Češkoj završiće i ženski dvojac Minja Vizi, Iva Lazić koji će od 16,36 č veslati u C finalu svoje discipline.