Osam klupskih odličja na Bledu

Na 62. internacionalnoj regati Bled 2017, koja je od 9. do 11. juna 2017, održana na regatnoj stazi na Bledskom jezeru veslači iz Srbije koji su nastupili pod klupskim obeležjima osvojili dve zlatne medalje i po tri srebrne i bronzane

Regatna staza na Bledskom jezeru je od 9. do 11. juna 2017. bila domaćin 62. internacionalne regate – Bled 2017. Pod zastavom Srbije na ovom takmičenju nastupile su četiri posade koje su osvojile ukupno tri odličja. Prvog finalnog dana u subotu do postolja je stigao četverac bez kormilara za seniore Zoran Rajić, Nikola Selaković, Nikola Cvijetić, Dušan Slavnić koji je prograbio zlatnu medalju i dubl skul za juniorke Anđela Nišević, Nataša Ilić koji je stigao do srebra. Drugog dana Niševićeva i Ilićeva su u istom čamacu i istoj konkurenciji osvojile bronzu.

Na Bledu je učestvovao i veliki broj posada iz naše zemlje koji se ogledao pod klupskim obeležjima. One su u dva finalna dana osvojile ukupno osam medalja, od toga dve zlatne i po tri srebrne i bronzane. U subotu jedino zlatno odličje izlio je Vukašin Pivač (Grafičar) koji je s vremenom 7:31.64 trijumfovao u skifu za juniore. U istoj disciplini Danilo Selaković (Smederevo) je osvojio bronzu (7:43.45), dok je Aleksa Petrović (Smederevo) zauzeo četvrto mesto (7:44.67). Četverac bez kormilara za juniore Pavle Lijeskić, Vuk Mladenović, Veselin Tričković, Aleksandar Izda (Partizan) osvojio je srebro (6:31.10), a odličje istog sjaja pripalo je i Mateju Nežiću (Danubius 1885) u skifu za kadete (7:49.49). U subotu su do postolja doveslali i Ivan Katić, Rastko Ratajac, Milan Ibročić i Dušan Stefanović (Danubius 1885) koji su osvojili bronzu u četverac skulu za kadete (6:37.62). U subotnjim finalima dubl skul za seniore Đorđe Urukalo, Petar Iboročić (Danubius 1885) zauzeo je četvrto mesto (6:57.59), dvojac bez kormilara za juniore Lazar Ristić, Marko Torbica (Smederevo) šesto (7:35.85), što je bio isti plasman Veljka Matića (Partizan) u skifu za kadete (8:06.91).

Veljko Matić i Kosta Petković (Partizan) su s vremenom 6:56.49 trijumfovali nedeljnom finalu dubl skula za kadete. Istog dana Vukašin Pivač (Grafičar) i Aleksa Petrović (Smederevo) su osvojili srebro u dubl skulu za juniore (6:47.81), a Pavle Lijeskić, Vuk Mladenović, Veselin Tričković i Aleksandar Izda (Partizan) bronzu u četvercu bez kormilara za juniore (6:20.51). U nedeljnim finalima Aleksa Tošić i Igor Đerić (Partizan) su bili peti u dubl skulu za seniore (6:47.58), Danilo Selaković (Smederevo) šesti u skifu za juniore (7:37.22), Lazar Ristić i Marko Torbica (Smederevo) četvrti u dvojcu bez kormilara za juniore (7:21.49), Matej Nežić (Danubius 1885) četvrti u skifu za kadete (7:40.02), a Ivan Katić, Rastko Ratajac, Milan Ibročić i Dušan Stefanović (Danubius 1885) peti u četverac skulu za kadete (6:35.41).