Još dve medalje u Kastoriji

Srpska veslačka reprezentacija osvojila srebro i bronzu u nedelju, 11. septembra, drugog, poslednjeg, dana Balkanskog prvenstva u grčkom gradiću Kastorija

Posle šest odličja koja su izlivena prvog dana Balkanskog prvenstva u grčkom gradiću Kastorija, srpska veslačka reprezentacija je u nedelju, 11. septembra 2016, drugog dana ovog takmičenja osvojila još dve medalje. Vicešampioni Balkana postali su Todor Stanković i Marko Prodanović u dvojcu bez kormilara za kadete (rezultat u finalu 7:14.11). Bronzu je osvojio juniorski osmerac Veljko Milovanović, Aleksa Popović, Pavle Simić, Radoš Milićević, Veselin Tričković, Vuk Mladenović Vanja Obradović, Damjan Lazić i kormilar Luka Mladenović (5:59.29).

U nedelju na stazi se našlo još pet naših čamaca. Maša Stanisavljević osvojila je četvrto mesto u skifu za juniorke (8:37.65), a isti plasman ostvarili su i Aleksandar Izda, Aleksa Tošić, Đorđe Urukalo i Dimitrije Ibročić u četverac skulu za juniore (6:22.62). Četverac bez kormilara za kadete Luka Stijačić, Marko Gatalica, Lazar Ilinčić, Aleksa Đerić zauzeo je peto mesto (6:55.51), četverac skul za kadete Nikola Mirilo, Nikola Lončar, Đorđe Natić, Marko Đuranović bio je, takođe peti (6:42.96), dok je četverac skul za kadetkinje Milana Klepić, Anđela Nišević, Ivana Pavić, Maša Bezbradica osvojio četvrto mesto (7:21.17).