Trijumf Vasića i Beđika u B finalu

Srpski muški dvojac bez kormilara Miloš Vasić, Nenad Beđik pobedio u B finalu prvog ovogodišnjeg Svetskog kupa, koji je u nedelju, 17. aprila 2016, završen u Varezeu. Ljiljana Jošić i Iva Obradović bolje od Jovane Arsić, Ivane Filipović u B finalu ženskih dvojaca bez kormilara

U nedelju, 17. aprila, u Varezeu je završen prvi Svetski kup u 2016. Poslednjeg dana takmičenja na stazu su izašla četiri srpska čamca. Miloš Vasić i Nenad Beđik s ubedljivom pobedom su završili regatu u Italiji. Naš olimpijski dvojac bez kormilara trijumfovao je u B finalu s vremenom 6:48.12 pa je u konačnom plasmanu završio na sedmom mestu. Druga je kroz cilj prošla posada Rusije3 (6:56.05), treća je bila Velika Britanija2 (6:57.63), četvrta Argentina (6:59.20), peti Čile (7:02.26), a šesta Poljska1 (7:04.02). Vasić i Beđik su od početka svoje poslednje trke u Varezeu izbili na čelnu poziciju koju su sigurno čuvali do kraja.

U B finalu ženskih dvojaca bez kormilara Srbija je imala dve posade. Čamac u sastavu Ljiljana Jošić, Iva Obradović s vremenom 7:45.12 zauzeo je treće mesto i tako takmičenje u Verezeu završio na devetoj poziciji. Sa svega 18 stotinki zaostatka kroz cilj je prošao dvojac bez kormilara Jovana Arsić što mu je u konačnom plasmanu donelo 10. mesto. U B finalu pobedio je čamac Kanade (7:39.47), druga je bila Poljska (7:39.66), peta Holandija (7:48.97), a šesta Argentina (7:51.22). Arsićeva i Filipovićeva su bolje krenule od Jošićeve i Obradovićeve. Bolji plasman su imale i na ulasku u poslednjih 500 metara, kada su počele da padaju. Jošićeva i Obradovićeva su se sa šestog mesta, koje su bile na polovini trke, probile na četvrtu poziciju na prolasku kroz 1.500 m. Tada su krenule u napad na treće mesto i u poslednjih nekoliko zaveslaja uspele su da stignu i prestignu Arsićevu i Filipovićevu.

Srpski četverac bez kormilara Igor Lucić, Nikola Stojić, Veselin Savić, Dušan Bogičević na prvom ovogodišnjem Svetskom kupu zauzeo je deveto mesto. U B finalu ove discipline, u novom rasporedu u čamcu (prve dve trke raspored u čamcu bio je Lucić, Savić, Bogičević, Stojić), bio je treći s vremenom 6:22.05. Pobedio je čamac Španije (6:17.56), druga je bila posada Argentine (6:19.27), a četvrta Italija2 (6:25.74). Naš teški četverac je od početka zauzeo treće mesto, a taj plasman je imao i na kraju.